фотострічка

вітаю

Запрошую всіх до спілкування, особливо, колег-вчителів історії.

понеділок, 30 травня 2016 р.

Обласний огляд-конкурс освітніх блогів "Педагогічна блогосфера-2016"







 Обласний огляд-конкурс освітніх блогів "Педагогічна блогосфера-2016" завершився! Мій блог в номінації "Блог учителя" був високо оцінений фаховим журі - я одержав диплом ІІІ ступеня!

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Свято Останнього дзвоника в Бутівському НВК

Останній дзвоник 2015-2016 н.р. продзвенів в Бутівському НВК. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Олександрійської районної ради Ольга Коріненко, директор навчального закладу Василь Дмитренко, сільський голова Олександр Клімов, колишній голова Калинівської сільради Народицького району Житомирської області, дідусь випускника 11 класу Романа Давидюка Василь Заріцький, а від батьків слово тримали Вікторія Давидюк та Тамара Кв'ятковська. Ведучі свята, учень 9 класу Сергій Лещишин та учениця 7 класу Ярослава Шевченко оголосили хвилину мовчання в знак пошанування пам'яті тих, хто  поклав своє життя в боротьбі за державний суверенітет та територіальну цілісність України. Випускники 11 класу Роман Давидюк та Владислав Кв'ятковський поклали квіти до меморіальної дошки  колишньому випускнику Бутівського НВК  Олександру Лупаїні, який загинув на Сході в 2014 році.
 Свято підготувала та провела педагог-організатор Бутівського НВК Світлана Олещенко.


середа, 18 травня 2016 р.

19 травня-День вишиванки. Україно моя вишивана!

До відзначення Дня вишиванки активно долучилися учні та вчителі Бутівського НВК ще 18 травня. Перед початком уроків на шкільному подвір'ї  було проведено флешмоб "Україно моя вишивана", а 19 травня запланований парад вишиванок. Хоч на сьогодні цей день не є державним святом, але він є святом в душі кожного українця. То ж вітаємо всіх українців з Днем вишиванки та вітаємо також всіх тих, хто за національністю не є українцем, але є ним серцем і душею, а вишиванку сприймає як свою найдорожчу реліквію, як символ духовного єднання з українським народом.     СЛАВА УКРАЇНІ!




Учні та вчителі Бутівського НВК у вишиванках
Микола Христонько's Slidely Gallery by Slidely Photo Gallery

понеділок, 9 травня 2016 р.

Вони живуть у пам'яті народу

 Мітинг,  приурочений Дню перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни, відбувся біля Братської могили в селі Констянтинівка Олександрійського району Кіровоградщини. Захід було організовано сільським головою Олександром Клімовим. Активну участь в ньому прийняли учні та вчителі Бутівського НВК, які виступили з літературно-музичною композицією "Ніколи знову". На мітингу були присутні жителі сіл Констянтинівка та Бутівське, які входять до Констянтинівської сільради.

неділя, 8 травня 2016 р.

Сьогодні-День пам'яті і примирення


Втрати України в Другій світовій війні — прямі та непрямі людські та матеріальні втрати, які поніс український народ в період Другої світової війни.
Оцінка чисельно втрат в різних роботах суттєво відрізняється, починаючи від 5 млн до 7 млн загиблих громадян тодішньої Радянської України.
 Людські військові втрати були визначені в 2,5 млн чоловік і 5,5 млн. — загиблих військовополонених і мирного населення. По відношенню до загальних втрат СРСР це становить 40-44%. З врахуванням вторинних демографічних втрат (померлі від хвороб і голоду, депортовані, емігранти, втрати у природному прирості населення), то втрати складуть приблизно 14,5 млн чоловік.
Було також зруйновано майже 700 міст (40% усіх міст Радянського Союзу, знищених війною) і 28000 сіл. Оцінка матеріальних збитків становила 285 млрд рублів (в цінах 1941 року) - понад 40% усього збитку СРСР.
У війні загинув кожен п'ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% з загальної кількості.
Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок.
Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ.

                             КІРОВОГРАДЩИНА В РОКИ ІІ-Ї СВІТОВОЇ ВІЙНИ


пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Вони боролись і вмирали за Україну

Сьогодні провів загальношкільну виховну годину з нагоди Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом в роки ІІ-ї світової війни. Вів розмову про послідовність поколінь в боротьбі за волю і незалежність України: ветеранів ІІ-ї світової війни, жителів Бутівського-Мартиненка Василя Івановича, фронтову медсестру Грахову Ольгу Семенівну, двічі пораненого, учасника штурму Кенігсберга Грузіна Івана Семеновича, Кодаченка Миколу Петровича та його дружину Євдокію Григорівну, що пережила німецьку окупацію і на собі відчула нацистський "новий порядок" (на сьогодні в селі нема в живих жодного ветерана. Останній з них, Мартиненко Василь Іванович помер на початку квітня 2016 року у віці 88 років) та про наших сучасних героїв, що захищають територіальну цілісність і державний суверенітет на Сході України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять учасників подій ІІ-ї світової війни та тих, хто в наш час загинув в зоні АТО в тому числі і  випускника нашої школи Лупаїни Олександра Григоровича, що загинув в 2014 році. Учні 6-8 класів виступили з музично-віршованою композицією. Затим було покладено квіти до меморіальної дошки на честь Лупаїни О.Г.